Adaptacja poddaszy Sulejówek

Jak zaadaptować poddasza w Sulejówku


    Powiedzmy, że chcemy powiększyć powierzchnię użytkową naszego domu, bez niepotrzebnego dobudowywania pomieszczeń, bo wiąże się to z dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem materiałów budowlanych, wykończeniowych i robocizną. Adaptacja poddaszy w Sulejówku ma właśnie na celu ominięcie większości tychże kosztów, a przy okazji zyskujemy bardzo przytulne dodatkowe miejsce dla dziecka czy gości. Można także przystosować poddasze do wymogów pracowni lub warsztatu.

 Warunki, jakie musi spełniać poddasze przeznaczone do adaptacji    

    Jeśli chcemy dostosować strych do naszych potrzeb, trzeba najpierw sprawdzić jego stan techniczny. Nie chcemy przecież, żeby po zakończeniu prac związanych z ociepleniem, postawieniem ścianek działowych i wniesieniu mebli wszystko się zawaliło. Dlatego przed przystąpieniem do działania musimy się dowiedzieć następujących rzeczy:

1.    Czy poddasze trzeba będzie docieplić
    Większość strychów wymaga docieplenia, ponieważ w czasie budowy  domu pomieszczenia     te nie     były zaplanowane jako pomieszczenia użytkowe czy mieszkalne.
2.    Czy dach jest szczelny
    Należy to bezwzględnie sprawdzić, gdyż nie wykryte szczeliny będą później skutkowały     trudnymi do usunięcia przeciekami
3.    Czy konstrukcja nośna dachu wytrzyma dodatkowy ciężar docieplenia i obudowania
    Konstrukcje nośne mogą być w różnym stanie. W przypadku nowych budynków nie     powinno być problemów, lecz jeżeli mamy do czynienia ze starszym obiektem, w grę może      wchodzić na przykład zawilgocenie. Bardzo ważne jest także branie pod uwagę tego, że      szkielet dachu w czasie jego stawiania nie był obliczony na działanie dodatkowych     obciążeń.
4.    Czy podłoga (strop) strychu zniesie ponadplanowe obciążenie związane z na przykład meblami
    W tym wypadku występuje podobna sytuacja jak w przypadku konstrukcji nośnej dachu,     lecz obciążenia są rozłożone nierównomiernie.
5.    Czy da się bez przeszkód doprowadzić na poddasze wszelkie niezbędne media
6.    Czy poddasze posiada wysokość umożliwiającą poruszanie się bez przeszkód w pozycji wyprostowanej
    Wysokość od podłogi do najwyższego punktu powinna wynosić od około dwóch,  dwóch i     pół metra wzwyż.    Jeżeli stryszek spełnia wszystkie z wyżej wymienionych warunków, można z powodzeniem przystąpić do dostosowywania go do naszych potrzeb.  

A więc do dzieła! Adaptuj poddasz w Sulejówku z nimi

    W wykonaniu wszystkich prac związanych z dociepleniem, ewentualnym uszczelnieniem dachu oraz wykończeniem pomieszczenia bardzo ochoczo pomoże Państwu nasza doświadczona ekipa. Posiadamy rozległą, wieloletnią praktykę w zakresie dekarstwa, docieplania budynków, wykańczania wnętrz i glazurnictwa a także materiałów przeznaczonych do użycia w danym przypadku. Nie mają przed nami tajemnic płyty gipsowe, tynkowanie, malowanie czy panele.

    Więc: czy chcą Państwo, aby przebudowane zgodnie z waszą wizją poddasze było wykończone solidnie, sprawnie i przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów? Jeżeli tak, to zachęcamy do kontaktu właśnie z naszą firmą.Będą mieli Państwo wtedy pewność, że praca została wykonana fachowo i  z wykorzystaniem najnowszych technik.