Docieplenia budynków Sulejówek

Docieplanie budynków Sulejówek cele i powody


    Na naszej szerokości geograficznej występują duże roczne wahania temperatury. Docieplanie budynków w Sulejówku ma na celu głównie względy ekonomiczne. Dzięki dobrze docieplonym ścianom zmniejsza się ilość uciekającego z wnętrza ciepła, a więc nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy na ogrzewanie. Bardzo dobrze wpływa ono także na zdrowie, ponieważ wraz z wilgocią pojawia się bardzo niebezpieczna pleśń. Zyskują na tym również same ściany, gdyż dzięki dociepleniu są bardziej odporne na zawilgocenie oraz naprężenia powstałe w wyniku dużych zmian temperatury.

Jak docieplać? Podstawowe metody


    Do podziału metod docieplania konstrukcji budowlanych można zastosować dwa     podstawowe kryteria:

1.    Podział ze względu na umiejscowienie warstwy docieplającej:

    W tym przypadku decyduje możliwość dostępu do elewacji budynku oraz ingerencji w nią.
    Generalnie jest to rozróżnienie na docieplenie zewnętrzne i wewnętrzne. Docieplanie     zewnętrzne ma za zadanie głównie chronić przed oddawaniem ciepła na zewnątrz. W     docieplaniu wewnętrznym chodzi głównie o zabezpieczenie ścian przed wilgocią

2.    Podział ze względu na sposób docieplenia:

    Rozróżnianie docieplenia ze względu na użytą technikę i materiały. Najczęściej docieplenia     pod względem sposobu wykonania  dzieli się na docieplenia techniką lekką mokrą i lekką     suchą,. Istniała również metoda ciężka mokra, lecz obecnie nie jest już stosowana.
    Jeżeli chodzi o materiały, to najczęściej stosowane są płyty styropianowe albo włókno     szklane . Stosuje się     także      nowoczesne surowce,  takie jak poliuretan PIR lub     tlenek     krzemu.

    Przy wyborze odpowiedniej metody i materiałów należy wziąć pod uwagę wiek budowli, rodzaj powierzchni docieplanej, budulec z którego wykonano obiekt, oraz oczywiście zasobność naszego portfela Każdy z materiałów budowlanych ma bowiem inne własności odpowiadające za przepuszczanie ciepła  i absorpcję pary wodnej. Zmieniają się one także  wraz z upływem czasu ze względu na naprężenia, kruszenie się i powstawanie pęknięć.

Z nami zawsze będzie ciepło i sucho

    Docieplenie budynku to jedno z najczęstszych zleceń wykonywanych przez naszą doświadczoną ekipę. Wykonywaliśmy już docieplenia zarówno budynków nowoczesnych jak i starszych. Dzięki naszej pracy wiele rodzin może się cieszyć przytulnym, ciepłym domem i dużymi oszczędnościami wydatków na ogrzewanie związanymi ze zmniejszonym ubytkiem ciepła, co napawa nas zadowoleniem z dobrze wykonanego zlecenia.

    Więc jeśli Państwa budynek ma być dobrze zabezpieczony przed warunkami zewnętrznymi :siarczystym mrozem, deszczem i śniegiem, a także wewnętrznymi czyli bardzo groźną dla zdrowia waszego oraz waszych dzieci wilgocią i pleśnią. Jeżeli ciepło z pieca lub kominka ma ogrzewać domowników a nie okolicę, prosimy o kontakt z nami. Nasza firma bardzo chętnie podejmie się zadania docieplenia Państwa  domów, garaży oraz budynków gospodarczych, a przez to uczynienia waszego życia zdrowszym i szczęśliwszym. Bo  dobrze samopoczucie, uśmiech i zadowolenie klienta oraz jego rodziny jest dla nas najważniejszą nagrodą