Mycie elewacji Sulejówek

Czyszczenie i mycie elewacji Sulejówek

    Czas biegnie nieubłaganie, co - niestety - odbija się także na naszych budynkach.
Pyły, kurze, rozwijające się glony, porosty, mchy i pleśń to przekleństwo każdego właściciela  domu, fabryki czy biurowca, dlatego co jakiś czas mycie elewacji w Sulejówku jest po prostu niezbędne! Częste mycie lica budynku jest szczególnie ważne i niestety konieczne w miejscach szczególnie narażonych na  duże zapylenie i sadzę, na przykład w sąsiedztwie zakładów przemysłowych. Budowle w takim miejscu mogą ulec zabrudzeniu nawet w ciągu dwóch - trzech lat. A przecież każdy z nas chce, aby jego miejsce zamieszkania czy pracy wyglądało czysto, schludnie i estetycznie, nieprawdaż?

Na początek, zanim zaczniemy mycie elewacji Sulejówek

    Jak mówi stare przyłowie azjatyckie : „Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. A więc zróbmy ten pierwszy krok. W tym momencie pojawia się pytanie: od czego zacząć? Niestety nie można w tym przypadku przejść od razu do działania. Nie tędy droga. Na wstępie trzeba określić, z jakim rodzajem zabrudzenia mamy do czynienia. Inaczej będziemy przecież podchodzić do zabrudzeń od sadzy lub kurzu, a inaczej do pleśni czy glonów. Tak więc prawidłowe przyporządkowanie danego zanieczyszczenia powinno być jedną z pierwszych czynności, jakie wykonamy. Następną z nich jest zdefiniowanie rodzaju materiału pokrywającego elewację.

A więc bierzemy się do pracy

    Jak już wspominaliśmy, mycie elewacji odbywa Sulejówek się przy użyciu wody. Wodę pod ciśnieniem uzyskuje się przy pomocy specjalnej myjki. Dodaje się do niej detergentów lub środków do mycia fasad. Bardzo często producenci materiałów używanych do pokrywania elewacji budynku dostarczają wraz ze swoimi produktami informację, jakie środki są najlepsze do ich mycia. W przypadku pleśni i grzybów konieczne będzie odkażanie elewacji przy pomocy odpowiednich preparatów. Należy ich używać zgodnie z zaleceniami wytwórcy. Nie chcemy przecież, aby raz usunięty grzyb powrócił po pomalowaniu ściany. Aby zabezpieczyć ścianę przed pleśnią należy usunąć jej przyczynę, czyli grzybnię i zarodniki. Pleśń można usunąć mechanicznie i chemicznie, jednak metoda mechaniczna usuwa tylko wierzchnią warstwę i stosowana jest najczęściej w przypadku konstrukcji drewnianych. Jeżeli chodzi o porosty i mchy, czyszczenie elewacji należy zacząć od wyszorowania jej z powstałego nalotu. Następnie aplikuje się środki biobójcze. Odkażoną powierzchnię należy potem – zarówno w przypadku pleśni jaki i glonów oraz mchów – zabezpieczyć na przykład odpowiednią farbą z dodatkiem biocydów .

Mycie elewacji to dla nas czysta przyjemność

    W zadbaniu o czystość elewacji Państwa budynku bardzo chętnie wyręczy Państwa nasza wykwalifikowana ekipa. Mycie lica budynku Sulejówek to dla nas sama przyjemność, gdyż efekt naszej pracy widać od razu. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt myjący oraz detergenty i środki biobójcze. Jeśli są Państwo zainteresowani szybkim i profesjonalnym myciem elewacji, prosimy o kontakt z naszą firmą. Zadowolenie klienta to nasz główny cel, więc jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni z naszych usług.

Mycie elewacji to dla nas czysta przyjemność

 

            W zadbaniu o czystość elewacji Państwa budynku bardzo chętnie wyręczy Państwa nasza wykwalifikowana ekipa. Mycie lica budynku to dla nas sama przyjemność, gdyż efekt naszej pracy widać od razu. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt myjący oraz detergenty i środki biobójcze. Jeśli są Państwo zainteresowani szybkim i profesjonalnym myciem elewacji, prosimy o kontakt z naszą firmą. Zadowolenie klienta to nasz główny cel, więc jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni z naszych usług.