Malowanie mieszkań Stara Miłosna

Malowanie mieszkań Stara Miłosna
Dlaczego malujemy mieszkania

    Wnętrze mieszkania jest jak wnętrze człowieka: tak jak my się starzejemy, tak starzeje się i ono. Na szczęście – w przeciwieństwie do ciała ludzkiego – wnętrze można odnowić, co dotyczy także malowania mieszkań w Starej Miłosnej. To taki jakby remontowy makijaż. Chociaż to  porównanie może wydawać się niedorzeczne, obie czynności mają ze sobą wiele wspólnego: w jednej i w drugiej używa się odpowiednich barwników i farb czy podkładów. Przed pomalowaniem twarzy należy najpierw przystosować odpowiednio skórę, zupełnie tak samo jak w czasie przygotowań powierzchni do malowania ściany. Podobieństwa więc są oczywiste. A więc: dlaczego malujemy mieszkania W Starej Miłosnej? Spieszymy z odpowiedzią: tak jak kobiety malują twarze aby podobać się mężczyznom i sobie samym, tak i mieszkania powinny być ładnie pomalowane aby cieszyły oko właścicieli.

Na początek trochę teorii

    Chcemy pomalować mieszkanie w Starej Miłosnej . Mamy już pomysł na nowy kolor ścian i sufitów. Ale co dalej? Co powinniśmy zrobić przed malowaniem? Tak jak wspominaliśmy wcześniej, tak samo jak w przypadku makijażu, tak i tutaj należy odpowiednio przygotować powierzchnię.
    
    Na wstępie musimy ustalić, z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia. Każdy z nich będzie współdziałał z farbą trochę inaczej i każdy z nich potrzebuje odmiennych rodzajów podkładów. Niezwykle ważne jest także usunięcie wszelkich zanieczyszczeń w postaci starej, odpadającej farby, lub pochodzenia biologicznego – na przykład pleśni. W przypadku zanieczyszczeń  czysto fizycznych najczęściej wystarczy tylko usunąć je za pomocą szczotki, szpachelki lub papieru ściernego. Niestety w razie występowania pleśni lub glonów konieczne będzie użycie środków biobójczych, które często należy stosować na odsłoniętą powierzchnię ściany.

    Po usunięciu wszelkich przeszkód związanych z czystością ściany, należy sprawdzić jej stan techniczny. Nie musimy tutaj badać materiału, z którego została ona wykonana głównie(cegły, pustak, płyty gipsowe itp.), lecz samą jej powierzchnię. Sprawdzamy ją pod kątem ubytków i nierówności, które usuwa się za pomocą zaprawy murarskiej bądź szpachli gipsowej.
    Jeśli usunęliśmy już wszelkie zanieczyszczenia i ubytki, można z powodzeniem zabrać się do malowania.

Malowanie mieszkań Stara Miłosna, czyli co i jak?

Na początek: podkład. Porządne malowanie nie może obyć się bez położenia porządnego podkładu. Jest on bardzo istotny, gdyż zwiększa lepkość powierzchni malowanej oraz ułatwia równomierne rozłożenie koloru. Podkład – czyli tak zwany grunt – musi być dobrany odpowiednio do danego rodzaju powierzchni. Inny grunt stosować będziemy w przypadku drewna, a inny w przypadku tynku betonowego. Należy nim pokryć równomiernie całą powierzchnie przeznaczoną do malowania, inaczej – w miejscach, gdzie go nie było – farba po pomalowaniu szybciej może zacząć odpadać. Doprowadziłoby to do konieczności ponownego pomalowania całej ściany, gdyż zamalowanie tylko tego obszaru dało by efekt w postaci różnych kolorów. A więc podkład jest niezbędnym elementem każdego malowania, po nałożeniu którego z powodzeniem możemy już przystępować do nadawania ścianie koloru.

Zrobimy to za Ciebie

    Samo malowanie mieszkań w Starej Miłosnej jest jak widać elementem końcowym całego łańcucha czynności, jakie należy wykonać w celu nadania naszym pomieszczeniom wymarzonego przez nas wyglądu. Jeśli uważają Państwo, że mogą sobie  nie poradzić z taką ilością czynności do wykonania lub nie mają Państwo na to czasu i chcą to pozostawić fachowej ręce, to dobrze Państwo trafili. Nasza firma od lat zajmuje się malowaniem  mieszkań – także w Starej Miłosnej. Dane kontaktowe do nas mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „kontakt” oraz w prawym – górnym rogu. Wykonanie dla Państwa tego zlecenia będzie dla nas prawdziwą przyjemnością.