Malowanie elewacji Stara Miłosna

Malowanie elewacji Stara Miłosna
    Upiększamy budynki    

    Każdy z nas chciałby, aby jego dom lub miejsce pracy wyglądało schludnie i elegancko, jednocześnie zachowując gusta właścicieli. Nasza firma – Pogotowie budowlane – przeprowadzając wielokrotnie malowanie elewacji w Starej Miłosnej, stara się właśnie odpowiedzieć na te wymagania swoich klientów.

Dobrze pomalowana elewacja to piękny wygląd na długie lata

    Malowanie elewacji Stara Miłosna powinno więc być wykonane przy użyciu najlepszych farb i podkładów. Niezmiernie ważnym aspektem jest także kolorystyka zadaszenia konkretnego budynku i ogólna paleta barw otaczającego go krajobrazu. W przypadku dachów materiały do ich pokrycia występują niestety w bardzo ograniczonej palecie kolorów, dlatego to właśnie dach powinien być brany pod uwagę jako pierwszy. Dopasowanie odcienia elewacji do krajobrazu spowoduje natomiast, że nasz do będzie się ładnie komponował z otoczeniem nie niszcząc harmonii osiedla czy terenów położonych blisko lasu.

Przygotowanie pod malowanie elewacji

    Na początek prace wstępne. Musimy sprawdzić jak wygląda stan podłoża, które chcemy pomalować. Mniejsze uszczerbki można usunąć za pomocą zaprawy murarskiej lub kleju. Uszkodzenia dotyczące na przykład ociepleń należy usuwać za pomocą materiału, z którego zostały wykonane. Jeżeli budynek był wcześniej malowany, należy sprawdzić stan farby. Miejsca, gdzie „odchodzi” należy oczyścić z odprysków i pyłów. Jeśli te uszkodzenia dotyczą dużych połaci powierzchni ściany, całość starej farby należy bezwzględnie usunąć. Jeśli tego nie zrobimy lub usuniemy ją tylko z tych miejsc, gdzie odpada, może dojść do sytuacji, w której po pomalowaniu ze starą warstwą odejdzie nowa.
    
    Jeżeli pierwszy krok mamy już za sobą, należy przystąpić do czyszczenia ściany z wszelkiego rodzaju pyłów, kurzu – jeśli występują – pleśni oraz glonów. Następnie przystępujemy do gruntowania przygotowanej pod malowanie powierzchni. Dzięki temu zyskamy zwiększona lepkość oraz lepsze pokrycie kolorem.

Zabieramy się do pracy

1.    Dobór materiałów do malowania elewacji

    Rodzaj farby - jakiego będziemy chcieli użyć – należy dostosować do rodzaju materiału     użytego w danym podłożu. Jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ odpowiednie     dopasowanie rodzaju farby do danego materiału będzie skutkować zwiększona odpornością     na warunki atmosferyczne, trwałość całości struktury i przepuszczalność pary wodnej.
      
2.    Malowanie elewacji

    Bardzo istotne w procesie malowania elewacji Stara Miłosna są warunki pogodowe, w jakich jest ono     przeprowadzane. Dlatego bezwzględnie należy sprawdzić zalecenia producenta w tej     kwestii oraz prognozę pogody na dzień. W którym chcemy przystąpić do pracy. Najczęściej     najlepsze warunki to temperatura 20-25OC oraz brak opadów.

Państwa marzenia – nasza praca

    Spełnianie Państwa snów o piękniejszych i lepiej przystosowanych do Państwa potrzeb domach, budynkach gospodarczych czy służących jako miejsca pracy lub siedziby firm to dla nas życiowe powołanie. Z chęcią zrealizujemy każdy Państwa pomysł na wygląd waszego obiektu: doradzimy w zakresie wyboru barw i materiałów oraz wykonamy prace z tym związane przy użyciu  - najodpowiedniejszego do danej powierzchni – nowoczesnego sprzętu, którym dysponujemy we własnym zakresie. Dzięki temu Państwu pozostaje już tylko cieszyć się z profesjonalnie i pięknie pomalowanej elewacji.