Adaptacja poddaszy Stara Miłosna

Adaptacja poddaszy Stara Miłosna
cele


    Poddasze często służy nam jako podręczny magazynek, w którym trzymamy rzeczy chwilowo niepotrzebne lub te, które jeszcze kiedyś mogą się przydać. Jednak gdy nasze rodziny się powiększają i w  zaczyna brakować w domach w Starej Miłosnej miejsca, adaptacja poddaszy  może okazać się najlepszym wyjściem. Przystosowany strych może także służyć jako dodatkowy pokój gościnny lub najemny, a także domowy warsztat czy pracownia. Warto więc przyjrzeć się bliżej tej możliwości, zanim przystąpi się do dobudowywania kolejnych pomieszczeń.

Od czego zacząć adaptację poddaszy w Starej Miłosnej

    Do wszystkich naszych działań i zamierzeń należy się odpowiednio przygotować. Dotyczy to także adaptacji poddaszy w Starej Miłosnej. Na początek należy nakreślić ogólny plan pomieszczenia. Najlepiej jest przecież wiedzieć od razu, co gdzie ma się znajdować. Znacznie ułatwi to w późniejszych działaniach rozwiązanie problemu lokalizacji urządzeń sanitarnych w nowych pomieszczeniach, czy sprawę doprowadzenia i rozmieszczenia oświetlenia. Należy także sprawdzić, czy dane poddasze spełnia kilka podstawowych warunków. A oto one:

      1.   Wysokość
    
    Strych powinien być dostatecznie wysoki. Konstrukcja poddasza powinna umożliwiać     bezpieczne poruszanie się w pozycji wyprostowanej. Najlepiej, gdyby jego zwieńczenie     było na wysokości od dwóch metrów wzwyż.

2.    Izolacja cieplna

    Jeśli chcemy, aby na naszym poddaszu było ciepło i przytulnie, a jednocześnie nie mamy     ochoty wydawać zbyt dużych kwot na ogrzewanie, należy sprawdzić, czy dach jest     ocieplony. Większość z nich bowiem nie była przeznaczona do zamieszkania czy     przystosowania na pracownię, więc ocieplona zapewne nie jest, a już najpewniej sytuacja     taka występuje w przypadku starych budynków.  

3.    Szczelność poszycia dachu

    Sprawdzenie uszczelnienia dachu to priorytetowa sprawa. W przypadku, gdy poddasze     będzie już wykończone - a nagle okaże się, że gdzieś jest przeciek –  zlokalizowanie i     usunięcie ewentualnej usterki będzie bardzo utrudnione i pracochłonne.

4.    Wytrzymałość konstrukcji nośnej

    Konstrukcja nośna dachu – pod którym będzie przystosowywane poddasze wcześniej     używane do innych celów – może nie być obliczona na działanie dodatkowych obciążeń. Tą     sprawę należy bezwzględnie skonsultować ze specjalistą.

5.    Wytrzymałość stropu

    Tą kwestię także należy skonsultować ze znawcą tematu. Musimy przecież wiedzieć, czy     podłoga wytrzyma dodatkowy ciężar, który jednocześnie jest nierównomiernie rozłożony.
    Gdy wszystkie kwestie z powyższych punktów są spełnione, możemy z powodzeniem przystępować do przekształcania naszego stryszku tak, jak mamy to zaplanowane. Bez obaw o wytrzymałość i  zbyt wysokie rachunki.

Brak czasu na remont strychu? Zgłoś się do nas!

    Jeśli chcą Państwo powiększyć swój dom o dodatkowe pokoje mieszkalne lub urządzić sobie pracownię bądź warsztat, lecz brak Państwu czasu, nie wiedzą Państwo jak to zrobić lub po prostu chcą Państwo powierzyć to zadanie profesjom, zapraszamy do kontaktu z nasza firmą.
Dysponujemy wykwalifikowaną grupą specjalistów, którzy dostosują poddasze do Państwa wymagańonalist i realiów budynku. Jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni z pracy naszej wykwalifikowanej ekipy oraz jej rezultatów.