Ciepłe i przytulne mieszkanie jest marzeniem każdego z nas – zwłaszcza w chłodne zimowe wieczory lub noce, gdy po ciężkim dniu pracy wracamy do domów rozmyślając o komforcie, jaki nas zaraz czeka. Docieplanie budynków w Starej Miłosnej ma na celu pomoc w realizacji tej wizji przy jednoczesnej redukcji wydatków związanych z ogrzewaniem. W zależności od wielkości budynku docieplanego można w ten sposób zredukować wydatki od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie! Warto więc bliżej przyjrzeć się temu problemowi i zastanowić, czy przypadkiem nie powinniśmy tego rozwiązania zastosować w przypadku naszego własnego domu, budynku gospodarczego lub hali.
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, docieplanie budynków Stara Miłosna ma głównie na celu redukcję kosztów związanych z ich ogrzewaniem. To najważniejsza przyczyna wykonywania dociepleń. Jednak istnieją jeszcze inne zalety zaizolowanej termicznie budowli. Niewątpliwie ważnymi cechami dobrze wykonanego docieplenia są także: zwiększenie odporności ścian na duże – dobowe lub roczne - różnice temperatur oraz znaczna redukcja zawilgocenia, co z kolei skutkować będzie w przyszłości lepszym zdrowiem osób przebywających wewnątrz budynku, gdyż nie pojawi się – tak częsta w niedocieplonych lub docieplonych źle konstrukcjach – pleśń. Odnosząc się do ostatniej ważnej zalety docieplania można stwierdzić, że w przypadku budynków drewnianych ma ono zasadnicze znaczenie - szczególnie dla samej struktury, gdyż pleśń może ją bardzo szybko zniszczyć. Znaczna dobowa i roczna amplituda temperatur prowadzi z kolei – poprzez rozszerzalność temperaturową materiałów oraz ich kurczenie się pod wpływem zimna – do powstawania naprężeń w ścianach, co z czasem może doprowadzić do pęknięć.
Na początku najlepiej będzie ustalić, z jakim materiałem mamy do czynienia, czyli z czego wykonana jest docieplana powierzchnia. Istotnym aspektem jest także wiek budowli docieplanej i wielkość środków pieniężnych, jakie możemy na to przeznaczyć. Należy również wziąć pod uwagę możliwościowi dostępu i ingerencji w docieplaną płaszczyznę. Nie chcielibyśmy przecież podczas procesu ocieplania na przykład kamienicy, zniszczyć jej pięknych zdobień.
Niewątpliwie ważną kwestią jest także rodzaj materiału docieplającego i technika wykonania samej warstwy. Najczęściej stosowane techniki docieplenia to lekka sucha lub lekka mokra. Technika lekka sucha jest prosta w wykonaniu, lecz nadaje się głównie do nieskomplikowanych powierzchni. Polega ona na mocowaniu materiału izolacyjnego na specjalnym stelażu. Pozwala ona wyeliminować nierówności powierzchni ściany oraz jest prosta w wykonaniu. Drugi sposób - czyli technika lekka mokra – polega na położeniu warstwy izolacyjnej za pomocą zaprawy. Metoda ta umożliwia zabezpieczenie praktycznie każdej powierzchni, jednak jej wadą jest podatność na nierówności.
Czy planujecie Państwo separację waszego domu, budynku gospodarczego bądź produkcyjnego od niskich temperatur i wilgoci? Jeśli tak, prosimy o kontakt z nami. Docieplimy Państwa budynek sprawnie i fachowo, przy użyciu najnowszych technologicznie narzędzi i materiałów. Na pewno się Państwo na as nie zawiodą.
Jeśli docieplanie to tylko my
Czy planujecie Państwo separację waszego domu, budynku gospodarczego bądź produkcyjnego od niskich temperatur i wilgoci? Jeśli tak, prosimy o kontakt z nami. Docieplimy Państwa budynek sprawnie i fachowo, przy użyciu najnowszych technologicznie narzędzi i materiałów. Na pewno się Państwo na as nie zawiodą.