Układanie płytek Marki

Klinkier, glazura czy terakota?
Układanie płytek Marki

    Łazienki, kuchnie czy schody w korytarzu – płytki mają wiele różnych zastosowań. Układanie płytek w Markach jest więc czynnością wykonywaną w różnych miejscach, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Dlatego wymaga ona szerokiej wiedzy na temat cech materiałów odnośnie warunków, w których przyjdzie im przebywać. Inne oddziaływania będą ich udziałem w łazience czy pralniach, a inne na schodach czy tarasach. Dlatego trzeba w tych przypadkach stosować inne rodzaje tychże budulców. Złe przyporządkowanie skutkować może zbyt szybkim zużyciem bądź wręcz zniszczeniem położonych przez nas kafli.

Od czego zacząć

    Jak wspominaliśmy wyżej: płytki mogą mieć wiele zastosowań. Dlatego przygotowując się do ich  układania należy zbadać, w jakich warunkach będą one przebywać po położeniu. Kafle zastosowane na zewnątrz budynków narażone będą na zgoła inne uwarunkowania niż te położone wewnątrz. Poza budynkiem do czynienia będziemy mieli z dużym wahaniem temperatur oraz wilgocią. Co prawda parność występuje także wewnątrz budowli, jednak cyrkulacja  powietrza – a raczej jej ograniczenie – sprawi, że atmosfera w środku domu będzie o wiele bardziej wilgotna niż na zewnątrz. Oczywiście poza wypadkami deszczy czy śniegu. W przypadku zastosowań zewnętrznych należy także brać pod uwagę czas zalegania śniegu oraz nasłonecznienie.
    Następna sprawa: płaszczyzny, na których płytki będą położone. Inne materiały na płytki stosowane będą do wyłożenia podłóg, a inne do ścian. Te użyte na posadzki będą musiały odznaczać się największą odpornością. Przecież będziemy po nich chodzić, szorować je. To na nie wreszcie ściekać będzie gro płynów stosowanych w gospodarstwie domowym – i nie mówimy tutaj tylko o wodzie. Dlatego ich duża wytrzymałość jest niezwykle ważna.

    Wreszcie – po spełnieniu wszystkich niezbędnych warunków – możemy przystąpić do indywidualizacji, czyli wyboru wyglądy kafli odnośnie naszych upodobań. Na rynku dostępne jest wiele wzorów, odcieni oraz gradientów które można wybierać adekwatnie do naszego gustu. JIstnieje także możliwość zamawiania konkretnych wzorów bezpośrednio u producenta.

Pogotowie Budowlane to gwarancja wykonania 

    Wykonanie czynności odnośnie ułożenia kafelków na podłodze, schodach czy ścianach wbrew pozorom nie jest czynnością prostą. Bardzo łatwo tutaj coś zepsuć Dla tego powinno się to powierzać osobom dobrze wykwalifikowanym oraz posiadającym odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie. W przypadku podłóg często popełnia się błąd polegający na nierównomiernym rozłożeniu zaprawy, co skutkuje powstaniem „dołka” w płaszczyźnie parkietu. Gdy chcemy kłaść kafle na ścianach, często popełniamy uchybienia przy ich wyrównywaniu, wskutek czego efekt jest mało estetyczny.
    Pogotowie Budowlane jest firmą, której wykwalifikowana ekipa brała już udział w wielu różnych zleceniach -zarówno dotyczących stawiania budynków,jak i ich wykończeń, w tym układanie płytek Marki – dzięki czemu możemy się poszczycić dużą wiedzą empiryczną oraz teoretyczną z zakresu materiałów oraz technologii stosowanych przy wykładaniu boazerii. Prace przez nasz wykonywane cechuje dokładność oraz wysoki poziom realizacji. Dzięki temu możemy Państwa zapewnić, że powierzone nam zlecenie zawsze będzie wykonane  przy zastosowani najlepszych standardów. Zapraszamy do kontaktu.