Docieplenia budynków Marki

Oszczędzamy pieniądze
Docieplanie domów Marki


    Ciepły kąt to – szczególnie zimą – bezcenne miejsce, jednak aby to schronienie przed zimnem było jednocześnie ekonomiczne, należy je odpowiednio dostosować. Docieplanie domów w Markach nie należy pod tym względem do wyjątków. Także i tutaj chodzi głównie o oszczędność pieniędzy. Aby więc jak najwięcej środków przeznaczyć na wymarzone wakacje, a nie na ogrzewanie naszych domów omówimy pokrótce, jakich warunków powinniśmy dotrzymać, aby poprawnie zabezpieczyć się przed uciekaniem ciepła na długie lata .

Po pierwsze:  nie szkodzić

    Jak w przysiędze Hipokratesa, tak samo w temacie dociepleń należy kierować się zasadą ostrożności oraz indywidualności w podejściu do każdego budynku. I tak jak w przypadku przeziębienia praktycznie każdy może się wyleczyć sam, tak i tu – gdy mamy do czynienia z nieskomplikowaną powierzchnią – docieplenie można wykonać samemu. Niestety to porównanie niesie ze sobą także inną implikację:  ciężkie przypadki wymagają interwencji specjalisty.
    Nawiązanie do przysięgi Hipokratesa, która jest jednym z filarów etyki medycznej jest tutaj nieprzypadkowe, ponieważ zarówno medycyna ,jak i ogólnie pojęte budownictwo wymagają dużej wiedzy książkowej oraz niezbędnego doświadczenia.

Po drugie: metoda docieplenia

    Rozróżnia się generalnie dwie główne metody wykorzystywane podczas ocieplania budynków. Są to: metoda lekka sucha i lekka mokra. Istniała również jeszcze trzecia metoda – ciężka mokra – jednak obecnie jest już prawie niestosowana. Metoda lekka sucha jest bardzo prosta w wykonaniu i docieplenie w ten sposób może wykonać praktyczne każdy. Jednak jej prostota to jednocześnie wada. Opiera się ona bowiem na montażu warstwy ocieplającej poprzez zastosowanie rusztowania – najczęściej drewnianego. Dzięki temu prace można wykonać łatwo i szybko, lecz konstrukcja nośna może być wykorzystana tylko na nieskomplikowanych powierzchniach, które pozbawione są wad konstrukcyjnych.
    Inną popularnym sposobem wykonywania dociepleń jest sposób montażu warstwy docieplającej za pomocą mokrej zaprawy – czyli metoda lekka – mokra. Oferuje ona lepsza izolację cieplną oraz możliwość pokrycia nią ścian, które wymykają się metodzie lekkiej – suchej. Mowa tu o  - na przykład - powierzchniach zaokrąglonych bądź wymagających odpowiedniego zaizolowania. Całkowite pozbawienie wilgoci możliwości dostępu do ścian to bowiem kolejna ważna zaleta tej metody

Po trzecie: miejsce

    Miejsce docieplenia budynków Marki to bardzo ważny aspekt. Pod tym względne dzielimy docieplanie na zewnętrzne i wewnętrzne. Strona, z której będziemy docieplać konkretną ścianę zależy głównie od dostępności do jej powierzchni. Najlepiej jest – oczywiście – docieplać od zewnątrz. Izolujemy wtedy ścianę od wpływy otoczenia. Jednak, gdy dostęp do tej jej powierzchni jest utrudniony bądź wręcz niemożliwy (pa przykład ze względu na bogate zdobienia), warto rozważyć ocieplenie wewnętrzne.

Z nami nigdy nie będzie Państw zimno

    Budownictwo jest dziedziną pełną paradoksów. Paradoksów, ponieważ jednocześnie jest powtarzalne i innowacyjne. Dlatego od dobrych budowniczych wymaga się jednocześnie wiedzy, praktyki , oraz pomysłowości i nadążania za najnowszymi trendami. Właśnie tacy ludzie są najbardziej pożądani w tym fachu i właśnie takich ludzi znajdą Państwo w składnie drużyny Pogotowia Budowlanego. Jeżeli zdecydują się Państwo na nasze usługi, z pewnością się Państwo nie zawiodą.