Mycie elewacji Marki

Czystość i piękno budynkówczylimycie elewacji Marki

    Mycie elewacjiMarki jest jednym z pierwszych pomysłów, które przychodzą na myśl, gdy chcemy odświeżyć ich wygląd. Wykonanie mycia elewacji w Markach jest czynnością prostą i tanią, dlatego warto wziąć ten pomysł pod uwagę, gdy chcemy dokonać odnowy prezencji naszego domu, biurowca czy budowli sakralnej.

Od czego powinno się zacząć mycie elewacji w Markach?

    Czyszczenie lica budowli musimy rozpocząć od rozpoznania typu zabrudzenia, które zanieczyściło nasz budynek. Jest to ważny krok, gdyż - w zależności - od rodzaju nieczystości przyjmować będziemy odmienne sposoby działania oraz zastosujemy inne substancje czyszczące. Gdybyśmy - wszakże – zastosowali do usunięcia pleśni zwykłe jej zmywanie, mogło by -  w rezultacie – dojść do jej rozprzestrzenienia ze względu na wilgoć. Prawidłowe zbadanie rodzaju zabrudzenia jest więc niebagatelną kwestią.

    Następnie – po zapoznaniu się z problemem – przystępujemy do dobierania – adekwatnych do sytuacji – środków. Jeśli do czynienia mamy z pyłem bądź kurzem, najlepiej po prostu go zmyć wodą pod ciśnieniem, do której dodajemy detergent. Trzeba jednak wpierw sprawdzić, czy farba zastosowana do pomalowania danej elewacji wytrzyma zmywanie. Jeśli nie jest ona wystarczająco odporna, najlepiej po prostu ją zedrzeć, a samą elewację pomalować.

    W przypadku obecności na ścianach naszego budynku pleśni, porostów lub glonów, najbardziej wskazanym działaniem jest zastosowanie środków biobójczych. Ten krok trzeba jednak robić z dużą rozwagą, gdyż często usuwanie pleśni wiązać się może z aplikacją substancji aktywnej bezpośrednio na tynk bądź w samą strukturę ściany. Warto więc przed zakupem środków sprawdzić, w jakim stopniu dana płaszczyzna jest zanieczyszczona i czy nie trzeba będzie wykonywać czynności dodatkowych (wiercenie, tynkowanie, szpachlowanie itp.), związanych z samym procesem usuwania. Sam proces czyszczenia elewacji Marki z zabrudzeń pochodzenia biologicznego dzielimy na dwa etapy. Pierwszym z nich jest usunięcie warstwy wierzchniej przy zastosowaniu szczotki – najlepiej z włosiem stalowym. Następnie przystępujemy do stosowania wyżej wymienionych środków chemicznych.

Wyręczymy Państwa w tym

    Czysta elewacja jest – tak jakby – wizytówką właściciela budynku. Przywodzi na myśl  porządek panujący w środku oraz dobry gust właściciela, a w przypadku budowli firmowej – jej klasę oraz fachowość. Budzi więc -  jak najbardziej pożądane – pozytywne odczucia. Dlatego właśnie mycie elewacji powinno być przeprowadzone przez ludzi, których znajomość problemu wynika z długoletniego doświadczenia w tej dziedzinie.
    Nasza wykwalifikowana drużyna spełnia właśnie to wymaganie. Ekipa Pogotowia Budowlanego nie raz wzywana była do czyszczenia elewacji Marki najrozmaitszych rodzajów zabrudzeń oraz ścian. Jeśli chcą Państwo zasięgnąć informacji na temat usług dotyczących mycia elewacji Marki – i nie tylko – w Markach, prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem zamieszczonym na górze strony. Będziemy zaszczyceni gdy zdecydują się Państwo właśnie na naszą pomoc.