Adaptacja poddaszy Ożarów Mazowiecki

Adaptacja poddaszy Ożarów Mazowiecki
Dodatkowe pokoje do wynajęcia

    Czasem zdarza się, że potrzebujemy dodatkowego miejsca, dodatkowej powierzchni użytkowej, którą moglibyśmy przeznaczyć pod pokój, warsztat bądź pracownię. Adaptacja poddaszy w Ożarowie Mazowieckim może mieć także na uzyskanie realnych zysków typowo ekonomicznych, gdyż przystosowane pokoje będziemy mogli przeznaczyć na pokoje do wynajęcia dla pracowników czy studentów. Najczęściej jednak zabieramy się do tego ze względu na powiększenie się liczby domowników. Niezależne jednak od tego jaka jest przyczyna, każdy – kto nosi się z zamiarem o adaptacji strychu – musi rozpocząć od kilku podstawowych czynności.

Wstęp do adaptacji poddaszy

    Niestety: do adaptacji poddaszy w Ożarowie Mazowieckim nie można się zabrać z marszu. Jak wspominaliśmy wcześniej – aby przeprowadzić je poprawnie – powinniśmy wykonać kilka czynności wstępnych.
Zaczynamy od niezbędnych pomiarów i badań. Jeżeli na poddaszu planujemy dodatkowe pokoje gościnne, najlepiej, żeby znalazły się w nich prysznice lub chociażby umywalki. Przynajmniej jedna na całe piętro. Aby ich zbudowanie mogło dojść do skutku, należy rozplanować umiejscowienie tychże sanitariatów a następnie doprowadzić na strych odpowiednie media.
    Inną sprawą jest sama wytrzymałość rusztowania dachowego. Jeśli budynek był stawiany bez przystosowanego poddasza, może ono nie być przygotowane na przenoszenie dodatkowych obciążeń związanych z warstwą docieplającą, płytami gipsowymi, meblami, artykułami gospodarstwa domowego oraz wieloma innymi rzeczami, które się tam znajdą.

    Kolejne punkty do sprawdzenia to: możliwość ocieplenia, wytrzymałość stropu oraz wysokość. Docieplenie niedostosowanego do zamieszkania stryszku jest konieczne. Nikt przecież nie chce mieć zawilgoconego pokoju oraz odczuwać zimowego mrozów jego wnętrzu. Porządna warstwa docieplająca może jednak trochę ważyć, więc -  jak wspominaliśmy wcześniej na łamach tego tekstu – należy sprawdzić odporność dachy na dodatkowe obciążenia. W sprawie wytrzymałości podłogi, ten aspekt – niestety – tez należy bezwzględnie przeanalizować, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia ze starymi strychami,w których podłoga jest często drewniana i przegniła. Wtedy najlepiej będzie jej zniszczone elementy wymienić bądź po prostu wylać ją od nowa.
    Na koniec krótka wzmianka o wysokości poddasza, które chcemy przygotować. Zasadniczo nie powinna ona być niższa niż dwa metry. Jednak dobrą praktyką jest stosowanie wysokości równej dwa i pół metra i więcej.

To zajęcie dla nas

    Adaptacja poddaszy Ożarów Mazowiecki jest jednym z podstawowych zleceń wykonywanych przez naszą firmę w tym mieście. Zamówienia tego typu Pogotowie Budowlane realizuje szybko i fachowo, z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych i wykończeniowych oraz najlepszych dostępnych środków. Dzięki temu praca naszej ekipy oceniana jest zawsze wysoko  pod względem jakości wykonania oraz rzeczowości i sprawności. Kontakt z naszą firmą jest możliwy pod numerem telefonu zamieszczonym na stronie, a także poprzez zakładkę „kontakt”. Będziemy szczęśliwi pomagając Państwu w realizacji waszych projektów - adaptacja poddaszy Ożarów Mazowiecki.